ŽMONĖS PER VISĄ PENSIJOS KAUPIMO LAIKOTARPĮ UŽDIRBO BEVEIK 3 MLRD. EURŲ

Investavimo rezultatas matuojamas ne emocijomis – bet kuriuo momentu jis turi konkrečią finansinę išraišką. Ekonomikai judant cikliškai, finansų rinkos neišvengia optimizmo ir nuosmukio etapų, tačiau dar litais pradėtas investuoti II pakopos turtas turi ilgą investavimo istoriją.

Nuo praėjusių metų finansų rinkos susiduria su karo Ukrainoje padariniais, palietusiais visą pasaulį. Tai antras didelis sukrėtimas pasaulio ekonomikai po 2008-2009 metų. Suprantama, kad neigiama investicijų grąža atskirais laikotarpiais kelia įtampą investuojantiems, tačiau siūlome įvertinti ir jau matytus kainų atšokimus bei, žinoma, bendrą investicijų grąžos rezultatą.

Skaičiuojant nuo investavimo pradžios 2004-aisiais, 2022 metų pabaigoje kaupiančiųjų II pensijų pakopoje uždarbis  siekė net 1,8 mlrd. eurų.

Grafike aukščiau pateikiame bendrą informaciją, kaip II pakopoje didėja kaupiančiųjų pensijai gyventojų turtas ir kokią grąžą pensijų kaupimo dalyviams uždirba jų investuojami pinigai.

Per visą kaupimo laikotarpį II pakopoje skirtumas tarp esamo turto ir įmokų (nerealizuota investicinė grąža) sudaro 1,37 mlrd. eurų, o išmokėtos sumos jau sulaukusiems senatvės pensijos (ar jų mirties atveju – paveldėtojams) – daugiau nei 469 mln. eurų.

II pakopos turtas turi ilgą investavimo istoriją ir jos, kaip matome, nenubraukia ekonominių krizių laikotarpiai.